25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Nis heshtja parazgjedhore

zgjedhjete123Kur kanë mbetur edhe rreth 30 orë nga koha, kur qytetarët do të fillojnë t’u drejtohen qendrave të votimit për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, nga ky moment vendi ka hyrë në heshtje parazgjedhore.

Pas dhjetë ditë fushatë zgjedhore, partitë politike obligohen që të ndërpresin aktivitetet e tyre paraelektorale.
Tani është radha e qytetarëve.

Nga e diela në mëngjes e deri në mbrëmje, ata do të kenë mundësi të shfrytëzojnë të drejtën e votës, për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Kuvendin e Kosovës, për katër vitet e ardhshme.

Deri në formimin e qeverisë së re, e cila do të formohet partia që merr më së shumti vota dhe partnerët tjerë të koalicionit, vendi do të qeveriset nga kabineti i kryeministrit në detyrë Hashim Thaçi.

Më Shumë

Kurti thirrje të rinjve rom, ashkali dhe egjiptian: Aplikoni për punësim !

Kryeministri, Albin Kurti, u ka bërë thirrje të gjithë të rinjve të komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptian që të aplikojnë për punësim në institucionet...

36 vite nga vdekja e aktores së shquar shqiptare, Marie Logoreci

Marie Logoreci ishte aktore shqiptare e teatrit dhe filmit, pioniere e kinematografisë shqiptare. Paraqitja për herë të parë në film ishte tek Skënderbeu, më...

Lajmet e Fundit