17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Nisma në Prizren formon shtatë komisione

Nisma per kosove1Nisma në Prizren ka formuar sot shtatë komisione. Këto komisione do të monitorojnën punën e Qeverisë së Ramadan Mujës.

“Këto komisione kanë marr përgjegjësi dhe obligim që nga sot , se do te monitorojnë punën e drejtorive përkatëse të qeverisjes komunale dhe njëkohësisht punimet e Asamblesë Komunale , ku zotohen se të gjitha të këqijat që do të ndodhin në Komunën e Prizrenit do të bëhen të njohura për qytetarët e kësaj komune”, thuhet në njoftimin e Nismës në Prizren.

Nisma në Prizren premton se do të jetë zë i fuqishëm opozitar.

Komisionet e formuara janë si vijon:
1. Komisioni për Arsim
2. Komisioni per Shëndetësi
3. Komisioni per Ekonomi dhe Turizëm
4. Komisioni per Kulturë Rini dhe Sport
5. Komisioni per Shërbime Publike
6. Komisioni për Urbanizem, Gjeodezi dhe Kataster
7. Komisioni për Bujqësi

/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit