25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

NISMA: Ramadan Muja, ka futur nën tutelë të vet KKZ-në e Prizrenit

Nisma per kosove1NISMA për Kosovën kërkon nga KQZ-ja të ndërmerr të gjitha hapat e nevojshëm ndaj KKZ-së së Prizrenit dhe të komunave tjera, të cilat, sipas këtij subjekti politik, e kanë shkelur rëndë paanshmërinë në procesin parazgjedhor dhe që rrezikon ta bëjë të njëjtën gjë edhe gjatë procesit zgjedhor.

“Kryetari i Komunës së Prizrenit, i dënuar për keqpërdorim detyre dhe korrupsion, përmes njerëzve që u dëshmuan për veprime të jashtëligjshme, ka futur nën tutelë të vet KKZ-në e Prizrenit. Nënshtrimi i përfaqësuesve të KKZ-së ndaj pushtetit lokal dhe koketimi i tyre me njerëzit e Ramadan Mujës bëhet publikisht dhe pa u fshehur nga askush”, thuhet në komunikatën e NISMA për Kosovën.

“Mesazhi i veprimit të tillë është ogurzi dhe ka për qëllim që të destabilizojë qytetarët e Prizrenit dhe të krijojnë përshtypjen se keqpërdorimet e detyrës, korrupsioni dhe vjedhja e votës është fatalitet i Kosovës!”

“Ky fenomen nuk është dukuri e izoluar vetëm për Prizrenin, por, për të gjitha komunat ku pushtetin vendor e ka PDK-ja.”

“NISMA për Kosovën ia tërheq vërejtjen KQZ-së të ndërmerr të gjitha hapat e nevojshëm ndaj KKZ-së Prizrenit dhe të komunave tjera, të cilat e kanë shkelur rëndë paanshmërinë në procesin parazgjedhor dhe që rrezikon ta bëjë të njëjtën gjë edhe gjatë procesit zgjedhor! Në të kundërtën, ne do ta konsiderojmë si bashkëpjesëmarrëse në veprimet antiligjore!”

“NISMA për Kosovën informon të gjitha Përfaqësitë e Shteteve të Demokracive perëndimore në Kosovë dhe përfaqësuesit e BE-së të ngarkuar të vëzhgojnë procesin zgjedhor në Kosovë që t’ia tërheqin vërejtjen Qeverisë së Kosovës dhe pushtetit lokal që të heq dorë nga përpjekja për të manipuluar me vullnetin politik të qytetarëve!”

“NISMA për Kosovën u bën apel Qeverisë së Kosovës dhe pushtetit komunal që udhëhiqet nga PDK-ja të vetëdijesohen se vjedhja e vullnetit politik të qytetarëve të Kosovës është përpjekje për të vjedhur ardhmërinë demokratike të vendit tonë. NISMA për Kosovën nuk do të lejojë askënd të rrezikojë ardhmërinë e popullit!”

“Qytetarët e Kosovës, SOVRAN i vetëm i këtij vendi, kanë vendosur për ndryshime! Ata do të dalin në mënyrë masive që të shprehin vullnetin e tyre dhe nuk ka forcë që mund të cenoj këtë vullnet!”

“NISMA për Kosovën do të respektojë dhe do të mbrojë me të gjitha energjitë e veta që vullneti i SOVRANIT të Kosovës të jetë i SHENJTË!”, përfundon komunikatën NISMA për Kosovën. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti sot, diell e vranësira

Të hënën do të mbajë mot me diell por me vranësira të shpërndara. “Mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.Temperaturat minimale do të lëvizin...

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Radiotelevizioni i Malit të Zi (RTCG) ka dhënë lajmin e tmerrshëm mëngjesin e sotëm (e shtunë) për shkak se ka ndërruar jetë në moshën...

Lajmet e Fundit