5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Një person sulmohet nga një qen endacak në Prizren

Një person është sulmuar nga një qen endacak në Prizren.

Rasti ka ndodhur në lagjen “Ortakall”, rreth orës 7:30 minuta.

Viktima ka marrë lëndime të lehta trupore.

Ai është dërguar për trajtim mjekësor në Emergjencën e Spitalit të Prizrenit.

Rasti është konfirmuar për “PrizrenPress” nga mjeku, Sadri Hulaj.

“Viktima ka pasur kafshim në kofshë”, tregon Hulaj.

Sipas tij, viktima pas trajtimit është liruar për në shtëpi./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ish-presidenti rus e quan NATO-n ‘entitet kriminal’

NATO e dyfishoi të martën angazhimin e saj për ta përfshirë një ditë Ukrainën në radhët e saj, një premtim që disa zyrtarë dhe...

Për mbrojtje nga ortekët, JICA pyllëzon Restelicën

Agjencia për Zhvillim Ndërkombëtar e Japonisë - JICA, po zhvillon një projekt pune për parandalimin e fatkeqësive dhe menaxhimin e emergjencave. Ky projekt ka...

Lajmet e Fundit