15.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Një i vdekur në Brezovicë

brezovic aksidentNjë person ka vdekur  aksidentalisht në Brezovicë.

Mësohet se i ndjeri me profesion kishte qenë doktor, emri i të cilit është Ilaz Miftari është babai i basketbollistit të njohur Florian Miftarit.

I ndjeri ishte rreth 60 vjeç dhe mësohet se ishte atje në një seminar për të verbërit, tregojnë burimet e Indeksonline.

Burime të njejta nga vendi i ngjarjes, bëjnë me dije se i ndjeri kishte dal për të ecur dhe kishte rrëshqitur rreth 300 metra, me ç’rast edhe nuk ka mundur të mbijetojë.

Më Shumë

Tupja: Shqipja një nga 3 gjuhët më të vjetra në botë, rrezikon zhdukjen si latinishja dhe greqishtja e lashtë

Përkthyesi dhe shkrimtari i njohur Edmond Tupja deklaron se gjuha shqipe është një nga 3 gjuhët më të vjetra. I ftuar në “Mes dy botëve”...

Liria pret Fushë-Kosovën në duelin e skuadrave të fundit në tabelë, formacionet zyrtare

Liria do të përballet me Fushë -Kosovën në kuadër të xhiros së 22-të në Albi Mall Superligë. Është një përballje mes dy skuadrave të fundit...

Lajmet e Fundit