15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Nuk u pëlqen ‘Zemërimi i një nate’

888Ishte këngëtarja Anjeza Shahini ajo e cila për herë të parë përfaqësoi Shqipërinë, në festivalin prestigjioz ‘Eurosong.

E ndonëse që nga ajo kohë kanë kaluar plotë njëmbëdhjetë vjet, këngëtarja Rona Nishliu dy vjet më parë arriti të sjellë rezultatin më të mirë për shqiptarët deri tani, duke u radhitur në vendin e pestë.

Ndërkaq këtë vit Shqipëria konkurron me këngën ‘Zemërimi i një nate’, interpretuar nga Hersi Matmuja. E kjo këngë sipas sondazheve në faqen zyrtare të ‘Eurosong’ duket se nuk po korr rezultat shumë të mirë. Por, si e shohin Florent Boshnjaku, Bajram Bylykbashi, Ilir Tolaj e Naser Gjinovci këtë këngë, kanë treguar vetë ata në një intervistë për gazetën Tribuna.

Ilir Tolaj: Juria vendosi të dërgojë këngën më të keqe

Në anën tjetër kompozitori i njohur Ilir Tolaj shprehet i pakënaqur me përzgjedhjen e këtij viti. Madje ai nënvizon që kjo këngë nuk është dashur të marrë pjesë aspak. “Në shenjë injorance edhe mosinteresimi total, as që e kom dëgjuar këtë këngë. Nuk më ka interesuar fare duke e marrë parasysh se ku është Shqipëria në ‘Eurosong’. Bile- bile nuk mendoj ta përcjell as ‘Eurovizionin’. Në bazë të disa këngëve që i kom dëgjuar nëpër radio që do të marrin pjesë në Eurovizion, unë mendoj që kjo këngë as që është dashur të marrë pjesë”, ka thënë Tolaj./tribuna/

Më Shumë

Vetëvendosje në Prizren akuzon pushtetin për arrogancë dhe mospërfillje

Lëvizjen Vetëvendosje akuzon zyrtarët komunalë tw Prizrenit, për sjellje arrogante dhe mospërfillëse ndaj asamblistëve. “Që nga ardhja në pushtet, Shaqir Totaj dhe drejtorët e tij,...

Nënkryetari Kujtim Gashi shpreh lavdinë për heroizmin e dëshmorit të parë të Prizrenit, Përparim Thaçi

Nënkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, i shoqëruar nga familjarët e dëshmorëve dhe bashkëqytetarët, bën homazh në varrezat e dëshmorëve në Landovicë në...

Lajmet e Fundit