19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Prishtina e librave

Panairi librit-ShkupQysh në orët e para të mëngjesit sheshi “Nëna Terezë” u stërmbush me tituj të shumtë nga autorë të ndryshëm të huaj e vendorë. Shumicën e këtyre aktiviteteve e kishte organizuar Qendra për Zhvillimin e Arteve ‘ArtPolis’ në bashkëpunim me shtëpitë botuese më të njohura në Kosovë, të cilët për këtë datë u ofronin lexuesve libra me çmime më të ulëta.

Azize Mehmeti nga shtëpia botuese ‘Titanik’, është e befasuar me interesimin e njerëzve për të blerë libra. “Shtëpia jonë sot ka zgjedhur librat psikologjikë për këtë ditë, e unë jam shumë e kënaqur dhe njëkohësisht e befasuar me interesimin e njerëzve. Do të isha shumë më e lumtur sikur çdo ditë të ishte Dita e Librit”, ka theksuar duke qeshur Mehmeti./tribuna/

Më Shumë

Dëshmia e trishtë e vajzës së ish-kolonelit të Zogut: Mua dhe motrën na çuan në Belsh

“Kur unë isha vetëm pesëmuajshe, na morën në shtëpi, na hipën në një makinë dhe na çuan fillimisht në kampin e Beratit. Nënës i...

Interesim i madh për t`u regjistruar në Prizren

Një ditë para përmbylljes së procesit të Regjistrimit të Popullsisë, në Prizren ka interesim shumë të madh të qytetarëve për t`u regjistruar.   Në ndërtesën e...

Lajmet e Fundit