7.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Orkestra e FSK-së dhe Ajovës në paradë të përbashkët

FSK orkestraOrkestra frymore e FSK-së dhe orkestra frymore e Gardës Kombëtare të shtetit Ajovës të SHBA-ve, sot pritet të mbajnë një paradë dhe koncert parakalues.

Parada e orkestrave fillon nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri tek sheshi “Nënë Tereza”, duke filluar nga ora 18:00, dhe në të pritet të ekzekutohen pika artistike muzikore, të autorëve të ndryshëm.

Trupa frymore e gardës kombëtare të Ajovës është për vizitë në Kosovë me qëllim të zhvillimit të bashkëpunimin me Trupën Frymore të FSK-së.

Me këtë rast, FSK ka ftuar të gjithë qytetarët që janë dashamirë të muzikës ushtarake dhe parakalimeve të tilla muzikore, që të marrin pjesë në këtë shfaqje artistike të veçantë./Kosovapress/

Më Shumë

Diplomon gjenerata e 59 e Policisë së Kosovës

Sot në sallën ‘1 Tetori‘ në Prishtinë diplomoi gjenerata e 59 e Policisë së Kosovës, në përbërje të komuniteteve të ndryshme. Këtë ceremoni solemne, me...

Hilë Mosi, poeti dhe luftëtari i çlirimit të trojeve shqiptare

Hilë Mosi lindi me 22 Prill 1885 në Shkodër dhe vdiq në shkurt 1933 në Tiranë, biri i Mark Mosit, qe ndër atdhetarët më...

Lajmet e Fundit