17.9 C
Prizren
E premte, 10 Shtator, 2021

Para të falsifikuara në Prizren, konfiskohen 100 euro

Një femër nga Prizreni ka informuar policinë se janë deponuar 100 euro para të cilat dyshohet se janë të falsifikuar, raporton PrizrenPress

Sipas Policisë, parat janë konfiskuar dhe rasti është duke u hetuar.

“Prizren, 08.09.2021 – 10:00. Ankuesja femër kosovare ka informuar se janë deponuar 100 euro para të cilat dyshohet se janë të falsifikuar. Parat janë konfiskuar dhe rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Osman Hajdari sot prezanton raportin e punës 4 vjeçar

Drejtori i Administratës në Komunën e Prizrenit, Osman Hajdari, prezanton raportin e punës 4-vjeçar të kësaj drejtorie. (Kuvendi Komunal, Prizren ora 10:00). https://youtu.be/_sJsqxOF69M?t=1

20,652 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 20,652. Numri...

Zyrtari i AUV-it dyshohet se i lajmëronte bizneset që punonin jashtë orarit për operacionet e policisë në Prizren

Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se një zyrtar i AVU-it, dyshohet se i ka lajmëruar bizneset, të cilat ishin duke punuar jashtë orarit...

Këshilltari i Asamblesë Komunale në Prizren, pranon fajësinë për mos deklarim të pasurisë

Ilir Baldedaj, këshilltar i Asamblesë Komunale në Prizren ka dalur sot para Gjykatës Themelore në Prizren për tu përballur me akuzën për veprën penale...

Në Vërmicë kapen 9 kilogram kokainë

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Doganën kanë kapur rreth 9 kilogramë substancë narkotike, që dyshohet të jetë kokainë. Sipas njoftimit, droga është zënë në...

Prizren: Kërcënon policin për shqiptim të tiketës, ndalohet për 6 orë

Një person është shoqëruar në polici pasi që i njëjti gjatë shqiptimit të një tikete e ka kanosur njërin nga zyrtarët policor derisa ishin...

Haskuka: Për katër vite subvencionova 4 milionë euro në bujqësi

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka shpërndarë sot 56 motokultivatorë dhe 20 freza për bujq. “Një nga premtimet e mia ka qenë rritja e subvencioneve...

Ngjarja e planifikuar për sot në Prizren

Komuna e Prizrenit, në bashkëpunim me Organizatën e Bjeshkatarëve të Sharrit dhe Parlamentin Studentor të Universitetit të Prizrenit, organizojnë marshin Shtigjet e Lirisë “Agim...

Totaj: “Bajram Curri” shpërfaq fytyrën e qeverisjes së Haskukës

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, ka vizituar bizneset në lagjen “Bajram Curri”. “Në këtë lagje u njoha nga afër me peripecitë...

Drejtori i QKMF-së në Prizren: “Na shani, por vaksinohuni !”

“Na shani, por vaksinohuni !” Drejtori i QKMF-së në Prizren, Xhevat Elezkurtaj, në këtë mënyrë u ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin vaksinën kundër...

Ermal Meta drejt fejesës, kush është vajza që i ka rrëmbyer zemrën

Ermal Meta ishte i ftuar në një lidhje ‘skype’ me programin e pasdites, ‘Ftesë në pesë’ me Bieta Sulon. Ai rrëfeu se do jetë shpejti...

Quni akuzon Haskukën: Lugishtën e Hasit e paske lënë në mjerim

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka vizituar banorët e fshatit Lugishtë të Hasit. Ai, është shprehur i zhgënjyer për moskujdesjen që...

Ky është numri i pacientëve me Covid të shtrirë në spitalin e Prizrenit

1233 pacientë po marrin trajtim mjekësor nga COVID-19, në klinikat e QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme. Nga numri i përgjithshëm i pacientëve, 1115 janë të...

VIDEO/ Erdogan qëllon në kokë vogëlushin që i preu shiritin e inagurimit

Presidenti i Turqisë Recep Tayip Erdogan po pushton rrjetet sociale me veprimin e kryer ndaj një fëmije në një ceremoni inagurimi. Fëmija, i cili po...

Sulmohet një djalë në Dragash

Në Dragash është sulmuar një djalë, shkruan PrizrenPress Siç raporton Policia, rastin për sulmin ndaj djalit e ka denoncuar në polici babai i tij. Ai ka...

Samanta Karavella ndan imazhe joshëse nga pushimet

Këngëtarja ka postuar fotografi për fansat. Samanta Karavella ka vendosur që gjatë këtyre ditëve të shijojë pushimin në një ambient të nxehtë. Ajo ka udhëtuar për...

Lajmet e Fundit