5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Përçahen gastronomët, disa shkojnë në takim në Qeveri, kreu i tyre refuzon

Kryetari i Gastronomëve, Petrit Kllokoqi, nuk ka shkuar në takim në Qeveri sot, pasi një ditë më parë u ftuan nga zv/kryeministri Besnik Tahiri. Ftesa iu bë atyre pasi qeveritarët u shpallën “non grata” nga gastronomët, për shkak se Qeveria nuk ua përmbushi kërkesat për punën në pandemi.

Kllokoqi shkruan arsyen në profilin e tij në Facebook se pse nuk ka shkuar në takim, “sot nuk isha prezent në Objektin e Qeverisë sepse dje ia ndaluam qeveritarëve kafetë, e sot nuk munda t’i qes poshtë të gjithë Gastronomët (dje ndalo, e sot vrap në Qeveri)”, ka bërë të ditur ai.

Shtatë të vdekur nga rrëzimi i helikopterit në Egjipt, shumica amerikanë
“Përndryshe Shoqata e Gastronomëve nuk ishte dhe nuk u përfaqësua nga përfaqësuesit e saj.

Thjeshtë, pa i përmbush kërkesat tona, nuk e shohim të nevojshëm takimin…”, shtoi ai.

Më Shumë

Anulohet konkursi për sekretarë të shkollave në Prizren

Komuna e Prizrenit ka anuluar konkursin e Drejtorisë së Arsimit për sekretarë të shkollave. Ky vendim është marrë nga ana e kryetarit të Komunës, Shaqir...

“Jo për ju, por për të mbrojtur flamurin”

Kombëtarja shqiptare po kalon një periudhë të vështirë. Kuqezinjtë zhgënjyen totalisht në këtë edicion të Nations League, duke u renditur në vendin e 3-të. Në...

Lajmet e Fundit