16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Përfshihen nga zjarri dy kiosqe në Rahovec

Një person në Rahovec dje ka raportuar në polici se në rrethana të panjohura, nga zjarri i janë përfshirë dy kiosqe, njëra me kafe dhe tjetra me material shkollor, cigare dhe disa gjësende tjera.

Njësitë relevante dhe zjarrfikësit kanë dal në vendin e ngjarjes.

Nuk dihet vlera e dëmit, ndërsa rasti vazhdon të hetohet.

Më Shumë

Në rigjykimin e dytë, lirohet nga akuza për korrupsion ish-drejtori i Administratës në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren, të martën, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj ish-drejtorit të Administratës në Prizren, Ilir Baldedaj, i akuzuar për veprën penale të...

SHBA-ja me “sanksione” Kosovës: S’ka ndihmë me shtetet mosnjohëse, përjashtim nga Defender Europe

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, u ka thënë përfaqësuesve të disa medieve kosovare, se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ”duhet ta kuptojë se...

Lajmet e Fundit