30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Policia arreston aktivistin e PDK-së dhe IQPM-së në Malishevë

PoliciaKS-prangatDy perona janë arrestuar në fshatin Senik të Malishevës. Drejtori i Policisë, Nexhmi Krasniqi tha se personat e arrstuar janë përfshirë në rrahje para qendrës së vendvotimit.

“Në fshtain Senik të Malishevës dy persona para Qendrës së vendovotimit kanë pasur një konflikt verbal, më pas policia i ka arrestuar dhe i ka dërguar në stacionin policorë në Malishevë. Të dy personat pas intervistimit po mbahnen në arres”, tha Krasniqi. Të arrestuarit janë anëtar të PDK-së dhe IQPM-së/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit