20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Policia arreston aktivistin e PDK-së dhe IQPM-së në Malishevë

PoliciaKS-prangatDy perona janë arrestuar në fshatin Senik të Malishevës. Drejtori i Policisë, Nexhmi Krasniqi tha se personat e arrstuar janë përfshirë në rrahje para qendrës së vendvotimit.

“Në fshtain Senik të Malishevës dy persona para Qendrës së vendovotimit kanë pasur një konflikt verbal, më pas policia i ka arrestuar dhe i ka dërguar në stacionin policorë në Malishevë. Të dy personat pas intervistimit po mbahnen në arres”, tha Krasniqi. Të arrestuarit janë anëtar të PDK-së dhe IQPM-së/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Haradinaj viziton DokuFest-in, thotë se po e vendos Kosovën në hartën e botës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot festivalin ndërkombëtar të filmit dokumetar dhe atij të shkurtër, DokuFest, në Prizren,...

Icardi kërkohet nga klubi turk

Sulmuesi argjentinas, Mauro Icardi, mund të përfundojë në Superligën e Turqisë. 29-vjeçari nuk bën më pjesë në planet e trajnerit të Paris Saint Germain, klub...

Lajmet e Fundit