25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Kurti: Sot, ditë e rëndësishme për Kosovën

Kurti voton1Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje!, Albin Kurti, ka votuar në Qendrën e Votimit 1913E, në Fakultetin Juridik në Prishtinë. Me këtë rast Kurti tha se sot është ditë e rëndesishme për shtetndërtimin në Kosovë.

“Sot jo vetëm që është ditë e rëndësishme për qytetarët dhe komunat e Kosovës, jo vetëm për lirinë e demokracinë, por edhe për shtetndërtimin në Kosovë”, tha Kurti.

Ai uroi që zgjedhjet të jenë të lira dhe të ndershme, që në mandatin e ardhshëm të qeverisemi nga njerëz të lire dhe të ndershëm, që kanë legjitimitet demokratik. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Përkujtimi i 25 vjetorit të çlirimit të Prizrenit: Homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë

Në nderim të heronjve të kombit, kryetari Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, familje të dëshmorëve, përfaqësues të shoqatave të dala nga...

Tre të lënduar si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve në Banjë të Malishevës

Një aksident mes dy automjeteve ka ndodhur në Banjë të Malishevës, ku tre persona kanë pësuar lëndime. Të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor, ku...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit