7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Kurti: Sot, ditë e rëndësishme për Kosovën

Kurti voton1Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje!, Albin Kurti, ka votuar në Qendrën e Votimit 1913E, në Fakultetin Juridik në Prishtinë. Me këtë rast Kurti tha se sot është ditë e rëndesishme për shtetndërtimin në Kosovë.

“Sot jo vetëm që është ditë e rëndësishme për qytetarët dhe komunat e Kosovës, jo vetëm për lirinë e demokracinë, por edhe për shtetndërtimin në Kosovë”, tha Kurti.

Ai uroi që zgjedhjet të jenë të lira dhe të ndershme, që në mandatin e ardhshëm të qeverisemi nga njerëz të lire dhe të ndershëm, që kanë legjitimitet demokratik. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

“E kam pirë ujin e shadervanit, po kurrë s’u bëra nuse në Prizren”, thotë Juliana Nura

Gojëdhënat thojnë se uji i shadërvanit të Prizrenit bashkon zemërat, për ta gjetur shpirtin e saj binjakë modelja Julian Nura ne emisioni “Gallatë” ka...

Bashkëpunimi politik mes AAK-së dhe LDK-së për zhbllokimin e Asamblesë Komunale të Prizrenit

Në kuadër të takimeve me subjekte politike, si pasojë e gjendjes së krijuar në asamblenën komunale, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës – dega në...

Lajmet e Fundit