35.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Policia jep detaje rreth vrasjes së 23 vjeçarit nga Prizreni

Një 23 vjeçar nga Prizreni ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve që ka marrë një sulm më thikë.

Policia ka dhënë detaje shtesë për rreth kësaj vrasjeje.

“Raportohet se dy persona meshkuj kosovarë (viktima dhe dëshmitari), ishin ndaluar nga dy persona të dyshuar meshkuj kosovarë, ku njëri nga ta e kishte goditur me mjet të mprehtë (thikë) viktimën”, njofton Policia e Kosovës.

“Viktima është dërguar në spitalin rajonal, por si pasojë e plagëve të rënda ka ndërruar jetë”.

“Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitet përkatëse policore si dhe prokurori kompetent i cili ka urdhëruar që të bëhet konfiskimi i veturës së të dyshuarve”.

“Në lidhje me rastin është bërë arrestimi i dy të dyshuarve meshkuj kosovarë dhe të njëjtit janë dërguar në mbajtje, ndërsa trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

“Vdes për ty” Ilnisa poston foton e Meritonit dhe ka dy fjalë për të

Ilnisa Agolli dhe Meriton Mjekiqi u njohën brenda shtëpisë së “Big Brother VIP3”, aty ku nisën edhe romancën e tyre të dashurisë. Shumë nga...

Informim për bizneset mbi Zonën Ekonomike në Prizren

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj mori pjesë sot në takimin publik për informimin e bizneseve rreth Zonës Ekonomike, organizuar nga Drejtoria e Urbanizmit dhe...

Lajmet e Fundit