16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Policia në Prizren arreston një grua që po kërkonte lëmoshë bashkë me fëmijën e saj

Një grua është arrestuar të martën në Prizren, si e dyshuar për veprën penale “Keqtrajtim apo braktisje e fëmijës”.

Policia njofton se e njëjta është hasur duke kërkuar lëmoshë bashkë me fëmijën e saj.

“Prizren 28.02.2023-13:10. Policia gjatë patrullimit ka takuar të dyshuarën femër, duke kërkuar lëmosh bashkë me fëmijën e saj”, thuhet në raportin policor.

E dyshuara është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt

Më Shumë

Gjendet shtetasi i huaj i cili kishte humbur në malet e Sharrit

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor të Kosovës ka njoftuar se është gjetur personi i cili ishte humbur dje në zonën e qendrës skitare të Brezovicës. Sipas...

Erdhi vera, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat kryesisht në rrafshin e Dukagjinit parashihen te sjellin riga të dobëta...

Lajmet e Fundit