15.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Malishevasi ankohet se dikush ia shiti pa autorizimin pronën e nënës

Një qytetar në Malishevë është ankuar në Polici se një person ka shitur pa autorizim a dokument valid një pronë që është në emrin e nënës së tij.

Sipas njoftimit nga Policia, në raportin 24-orësh të së mërkurës, bëhet e ditur se i dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Rasti është iniciuar si “uzurpim i paligjshëm i pronës”.

Më Shumë

Shtyhet afati i procesit të regjistrimit të popullsisë

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se është shtyrë afati i procesit të Regjistrimit të Popullsisë deri më datën 24 maj.   Sipas komunikatës  së qeverisë, ky...

Pulse Electronics me kontribut të rëndësishëm në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren

Dyqani “Pulse Electronics” ka dhënë një kontribut të rëndësishëm në Universitetin e Prizrenit ‘Ukshin Hoti’. Duke kuptuar rëndësinë e arsimit dhe teknologjisë në botën...

Lajmet e Fundit