0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Polt: Beogradi duhet të jetë i qartë me serbët e veriut

poltIsh ambasadori amerikan në Serbi Michael Polt thotë se Beogradi duhet të jetë i qartë dhe i vendosur me serbët e veriut të Kosovës që veprime si ai i shpalljes së asamblesë komunale, nuk do të tolerohen dhe nuk do të kenë asnjë vlerë.

Polt tha për Zërin e Amerikës se udhëheqësit evropianë, duhet ta bëjnë plotësisht të qartë se Serbia nuk do të mund ta hedhë hapin përfundimtar të anëtarësimit, derisa të ketë garanci të plota se ajo nuk mund të vendosë veto mbi të ardhmen evropiane të Kosovës.

Më Shumë

“Sekreti” i koeficientit të pagave merr fund – Qeveria Kurti do ta zbulojë në mbledhjen e nesërme

Qeveria e Republikës së Kosovës të mërkurën do ta mbajë mbledhjen e saj të radhës, e cila fillon në ora 10:00. Paparaci mëson se në...

Pesë burra arrestohen në Prizren pasi dyshohen për prostitucion

Pesë burra janë arrestuar të martën në Prizren pasi dyshohen për veprën penale “Marrje me prostitucion”. Policia njofton se të njëjtit janë intervistuar edhe më...

Lajmet e Fundit