16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Presidenti i Barçës: Ky do të jetë trajneri i ri!

Presidenti Barcelonës, Bartomeu, ka konfirmuar se Ronald Koeman do të emërohet trajner i ri i klubit katalanas.

VIDEO/ Ronald Koeman mbërrin në aeroportin e Barcelonës

Holandezi do të zëvendësojë Setienin pasi spanjolli u shkarkua pas humbjes 8-2 ndaj Bajernit në çerekfinalen e Championsit.

“Nëse gjithçka shkon siç duhet, Koeman do të jetë trajner i ardhshëm i Barcelonës”, ka thënë Bartomeu për “Barça TV”.

“Ne besojmë te Koeman për shkak të përvojës së tij. Ai ishte pjesë e ekipit të ëndrrave, beson në filozofinë tonë. Para pandemisë, në janar, Koeman na kishte thënë se ishte i angazhuar me Holandën deri në Europian”.

Më Shumë

Pesë vite pa legjendën e futbollit

Sot bëhen pesë vite nga ndarja prej jetës e legjendës shqiptare të futbollit Fadil Vokrri. Ai ishte njëri nga futbollistët më të mirë shqiptar dhe...

Vajzat amerikane përleshen me grushta për një vend parkim

Një parking në qendër tregtare amerikane u kthye në një mollë sherri mes disa vajzave. Siç shihet nga pamjet e bëra publike, sherri ka agravuar...

Lajmet e Fundit