16.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Prizren, 30 ditë paraburgim për dy të pandehur për falsifikim të parasë

Gjykata Themelore e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve për dy të pandehur për falsifikim me para.

Masa e paraburgimit hynë në fuqi nga 11 marsi deri më 10 prill, siç ka njoftuar Gjykata e Prizrenit.

D.G. dyshohet se më 7 dhe 8 mars, i ka vënë në qarkullim në tri raste, kartëmonedhat prej 500 euro, duke e ditur se ato janë të falsifikuara. Thuhet se paraprakisht janë marrë vesh me të pandehurin tjetër B.K.

D.G. fillimisht raportohet se kishte lënë paratë në një vend të caktuar, e më pas ka shkuar B.K. dhe i ka marrë paratë e falsifikuara dhe i ka vënë në qarkullim në lokacione të ndryshme, duke i kërkuar të dëmtuarve që paratë e falsifikuara t’i këmbejë me bankënota më të vogla.

Pasi ka bërë këtë, B.K. paratë ia ka kthyer D.G., ndërsa në këmbim për shërbimin ka marrë 100 euro.

Më Shumë

Vetaksident në Rahovec, lëndohet ngasësi i automjetit

Një vetaksident ka ndodhur në rrugën “Shkodrani” në Rahovec, ku është lënduar ngasësi i automjetit. Këtë për Klankosova.tv e konfimuar edhe zëdhënësi i policisë për...

Mot me diell dhe vranësira për sot

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu dhe rrufe. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik...

Mona Liza

Lajmet e Fundit