16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Prizren: Akademi përkujtimore për Betejën e Jeshkovës

Të hënën (11.03.2019) ora 12:00, nën Patronatin e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, për nder të 20 vjetorit të Betejës, së Jeshkovës dhe rënies së 21 dëshmorëve të Kombit organizohet akademi përkujtimore në Shtëpinë e Kulturës “Xhemajl Berisha” në Prizren.

Në orën 10 do të bëhen homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë.

Në orën 11:00, do të bëhen homazhe te lapidari dhe varrezat e dëshmorëve ne Jeshkovë.

Nderim Gashi shpall kandidaturën për kryetar të Degës së LDK-së në Prizren

Nderim Gashi do të garojë për kryetar të Degës së LDK-së në Prizren. Kuvendi zgjedhor mbahet të dielën. Gashi, tha se qëllimi i tij do të...

Nusja e Ermalit shfaqet e veshur me një fustan shumë të shkurtër, do ta bëjë burrin xheloz me këtë pamje

Ariana Fejzullahu, është njëra nga emrat më të komentuat të show bizit. Që kur ajo u martua me këngëtarin e njohur, Ermal Fejzullahu, Ariana gjithmonë...

Lajmet e Fundit