4.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021

Prizren, vijnë në jetë 49 fëmijë

Në Spitalin Rajonal të Prizrenit, gjatë gjashtë ditëve të fundit kanë ardhur në jetë 49 fëmijë.

Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit, ka bërë të ditur se prej këtyre lindjeve 18 janë meshkuj dhe 31 femra, raporton PrizrenPress.

Më Shumë

28 Nëntori, shënuesi i ngjarjeve të mëdha përgjatë epokave të ndryshme

Nëntori ka hyrë në historinë e popullit shqiptar, duke u bërë një muaj i tërë me përplotë ngjarje që na fisnikrojnë e krenojnë ndër...

Jeta dhe vdekja tragjike e sportistit që refuzoi vaksinën

Ishte një nga ato mbrëmjet e rralla, thuajse magjike të verës. Ngrohtë tamam që të ulesh jashtë me një bluze me të shkurtra, duke dëgjuar...

Prokuroria bullgare thotë se 44 persona u gjetën të vdekur në autobus, jo 45

Zëvendëskryeprokurori i Bullgarisë, Borislav Sarafov, ka thënë, se 44 trupa të djegur janë gjetur në autobus, e jo 45 siç është raportuar deri tani,...

Gjykata Supreme refuzon kërkesën për mbrojtje të ligjshmërisë ndaj ish-shefit të Shërbimeve Publike në Malishevë, i akuzuar për korrupsion

Gjykata Supreme e Kosovës, më 30 gusht të këtij viti, e ka refuzuar si të pabazuar kërkesën për mbrojtje të ligjshmërisë ndaj ish-shefit të...

Shkelet një këmbësore në Prizren

Një këmbësore është shkelur me veturë në Prizren. “Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar këmbësorja e cila pas marrjes s tretmanit mjekësor është...

Nënshkruhen 13 marrëveshjet Kosovë-Shqipëri

Përfaqësuesit e ministrive të Qeverisë së Kosovës dhe të Shqipërisë kanë nënshkruar sot në Elbasan marrëveshjet bilaterale pas mbledhjes së përbashkët ndërmjet dy qeverive. Fillimisht...

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohen për falsifikim të parave

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona me dyshimin për falsifikim të parave. Arrestimi ka ndodhur të enjten në ora 12:00. “Në bazë të urdhëresës së...

Pesë figura të rëndësishme italiane me prejardhje shqiptare

Emigracioni i familjeve me origjinë shqiptare drejt Italisë zë fill që prej shekullit XV dhe XVI si pasojë e pushtimit të Perandorisë Osmane. Shumë prej...

Cristiano Ronaldo: Po luajmë si m*ta

Zonja e vjetër u eliminua nga Champions League menjëherë pas fazës së grupeve, doli në vendin e katërt në Serie A dhe arriti të...

Ministri Çeku: Nga sakrifica e familjes Jashari, mësojmë për lirinë tonë

Në kuadër të aktiviteteve të Javës së Flamurit dhe në nderim dhe kujtim të figurës më emblematike të popullit shqiptar, Familjes Jashari, sot më...

Kosova sot në zi për viktimat e aksidentit në Bullgari

Në shenjë solidariteti për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Bullgari, ku 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në një aksident rrugor...

Miratohet në parim buxheti për vitin 2022

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar në parim Ligjin për ndarjet buxhetore 2022. Prezentë në seancë ishim 88 deputetë. Me 65 vota për, asnjë...

Përleshje masive në Malishevë, tre persona marrin tretman mjekësor

Policia e Kosovës ka njoftuar për një përleshje masive në Malishevë, ku gjashtë persona pas një mosmarrëveshje janë rrahur mes vete. Rasti ka ndodhur në...

Habit qytetari nga Malisheva , thotë se për 11 orë ka pirë alkool pasi ka fituar politikani i tij i preferuar

Idealizimi ndaj liderëve politik në vendin tonë duket se veç është rritur. Brohoritjet me plot pasion të zjarrtë, i hasëm edhe në zgjedhjet e...

Kjo është kohë kur më së shumti kryhen grabitje të armatosura në Kosovë

Drizan Shala, ekspert i Sigurisë ka komentuar trendin në rritje të grabitjeve të armatosura në vend. I ftuar në InDoks, Shala është shprehur se rritje...

Gjendet pa shenja jete një femër në Prizren

Policia e Kosovës bën të ditur se është raportuar se në apartamentin e saj është gjetur pa shenja jete një femër. Rasti ka ndodhur të...

Lajmet e Fundit