13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Prizreni me atraksione malore

Qytetit të Prizrenit sot i është shtuar edhe një atraksion i ri. Bëhet fjalë për shtegun Via Ferrata “Panorama” me gjatësi prej rreth gjysmë kilometri.

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka publikuar fotografi të këtij shtegu në llogarinë e tij në Facebook, duke thënë se ky atraksion do të ndikojë në zhvillimin e turizmit malor.

“Ky është vetëm një prej projekteve që po punojmë në vazhdimësi për ta rritur ofertën turistike të qytetit, e sidomos atë të turizmit malor”, ka shkruar Haskuka.

Haskuka ka falenderuar të gjithë bjeshkatarët të cilët kontribuan në mënyra të ndryshme për realizimin e këtij projekti.

Ndryshe, Prizreni është qyteti i dytë në Kosovë pas Pejës që ka një shteg të tillë për ngjitje malore.

Image may contain: 1 person, tree, bridge, outdoor and nature
Image may contain: one or more people, outdoor and nature
Image may contain: bridge, plant, tree, sky, outdoor and nature
F

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Pastasellë të Rahovecit

Masakra në Pastasellë të Komunës së Rahovecit është një nga masakrat më të tmerrshme që kanë bërë forcat kriminale serbe gjatë luftës së Kosovës...

Rusia po përgatitet për një fushatë të madhe rekrutimi me ‘400,000 trupa’ – Zelensky refuzon thirrjet për negociata me Putinin

Mediat ruse po raportojnë se autoritetet po përgatiten të fillojnë një fushatë të madhe rekrutimi ushtarak me qëllim të regjistrimit të “400,000 trupave shtesë”. Dhe...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit