8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Prizreni nis përgatitjet për dekorimin e sheshit në fundvit

Komuna e Prizrenit ka filluar përgatitjet për të dekoruar qytetin për festat e fundvitit.

Bazuar në njoftimin për kontratë të publikuar nga Komuna e Prizren në faqen zyrtare të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik, për të dekoruar qytetin për fundvit janë ndarë 30 mijë euro.

“Furnizimi dhe vendosja e Bredhit. Bredhi duhet të jetë i dedikuar për vende publike me lartësi 10m, diameter nw pjeswn e poshtme 6m, nga materiali i celikut, drurit dhe plastikes. Në sipërfaqe të vishet me elemente dekorative ndriçuese (elektrike), sipas planeve detaje dhe kërkesës së organit mbikëqyrës”, thuhet në njoftimin për kontratë.

Kompanitë e interesuara për ta dekoruar qytetin e Prizrenit kanë afat që t’i dorëzojnë ofertat e tyre deri më 30 nëntor.

Linku

https://kk.rks-gov.net/prizren/wp-content/uploads/sites/26/2020/11/B05-Njoftim-per-Kontrat-2.pdf

Më Shumë

Duele interesante në basketboll, vëmendja në Prizren

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e katërt në Prince Caffe Superligë. Në këtë javë do të zhvillohen tri ndeshje, kurse Trepça – Sigal Prishtina...

Këshilli i Prindërve – qeverisë: Ekzekutoni pagat për mësimdhënësit

Këshilli i Prindërve të Kosovës i ka bërë thirrje institucioneve të qeverisë së Kosovës që të bëjnë ekzekutimin e plotë të pagave të mësimdhënësve...

Lajmet e Fundit