19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Projektligji për Paga dhe Lotarinë e Kosovës sot në Komisionin për Buxhet

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje, e ku në rend ditë janë disa pika.

Do të bëhet shqyrtimi i Raportit me Rekomandime i Komisionit Funksional për Projektligjin për Pagat në Sektorin Publik, shqyrtimi i Raportit me Rekomandime i Komisionit Funksional për Projektligjin për Zyrtarët Publik, vazhdimi i shqyrtimit në parim i Projektligjit për Lotarinë e Republikës së Kosovës, votimi i Raportit vjetor financiar i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale për vitin 2021, votimi i Raportit vjetor financiar i Autoritetit Rregullator për Shërbime të Ujit për vitin 2021, votimi i Raportit vjetor i Zyrës së Rregullatorit për Energji për vitin 2021, shqyrtimi i Raportit Vjetor Financiar i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës për vitin 2021, shqyrtimi i Raportit Vjetor Financiar i Agjencisë për Krahasim dhe Verifikim të Pronës për vitin 2021, raporton RTKlive.

Po ashtu do të vazhdohet me shqyrtimin e planit të performacës së Organit Shqyrtues të Prokurimit për vitin 2023.

Më Shumë

Vdes një person në Rahovec pasi u godit nga traktori

Një person ka vdekur në Rahovec pasi është goditur nga një traktor. Sipas raportit policor, i dyshuari mashkull kosovar duke lëvizur prapa me traktor, dyshohet...

Arrestohet një 27 vjeçar në Prizren për dhunë në familje dhe mospërfillje të gjykatës

Një 26-vjeçare nga Prizreni ka kërkuar ndihmën e policisë për shkak të shqetësimeve të vazhdueshme që i janë shkaktuar nga bashkëshorti i saj. Sipas dëshmisë...

Lajmet e Fundit