4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Pse nuk flasin mes vete Shkurta e Shyhretja?

Shkurta e ShyhretjaTë dyja kanë karrierë të ndritur, i duan dhe pëlqejnë prej më shumë se 30 vitesh. Shkurte Fejza e Shyhrete Behluli, këngëtaret e muzikes folklorike e popullore, që ndryshe janë quajtur ‘’bilbilat e këngës’’, pos që vijnë nga i njejti vend, Mushtishti, kanë të njejtin profesion, gjithashtu janë edhe familjare.

Këngëtaret dikur kishin mardhënie të shkëlqyer mes vete dhe njiheshin si tandemi i pandashëm. Po sot?

Mësojmë se prej një viti dyshja e njohur nuk kanë asnjë kontakt mes vete. Ato, nuk flasin. Në estradë thuhet se edhe Shkurta e Shyhretja po xhelozohen, transmeton Indeksonline.

As njëra e as tjetra nuk pranojnë të prononcohen në lidhje me këtë çështje.

Më Shumë

Arrestohet një person në Vërmicë

Një person është arrestuar në Pikën Kufitare të Vërmicës. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. PKK Vermicë 23.03.2023 – 18:50. Në bazë të...

Deontay Wilder ofrohet të zëvendësojë Fury-n në përballjen me Usyk

Deontay Wilder është gati të ndërhyjë dhe të luftojë me Oleksandr Usyk pasi bisedimet me Tyson Fury dështuan. Pala e Usyk pretendoi se ata u...

Lajmet e Fundit