19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

PSG nuk i ndahet Leipzig-ut, dëshiron t’i “rrëmbejë” një tjetër mbrojtës

PSG transferoi këtë verë, Nordi Mukiele-n nga Leipzig-u. Por, ata thuhet se po përgatisin një tjetër blerje nga skuadra gjermane.

Sipas francezes “L’Equipe”, kampionët e Ligue 1 kanë përzgjedhur, Mohamed Simakan, si alternativën e parë në rast se nuk arrijnë te Milan Skriniar.

Edhe pse Leipzig nuk ka në plan të privohet nga shërbimet e 22-vjeçarit, sipas raportit ata do të hiqnin dorë nëse oferta për të do të ishte 40 milionë euro.

Mbrojtësi u transferua te Leipzig verën e kaluar nga francezët e Strasbourg për shifrën e 15 milionë eurove.

Deri më tani ai është paraqitur në 43 ndeshje me skuadrën gjermane, nga ku ka realizuar një gol dhe një asistim. Ndërsa në Ligue 1, Simakan është paraqitur 38 ndeshje.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Paga e shtatorit për mësimdhënësit, Murati thotë se do të veprohet sipas ligjit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, nuk ka treguar nëse do t’iu procedohen pagat mësimdhënësve dhe shërbyesve civilë të komunave për muajin...

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Hasit nuk do të kenë rrymë të shtunën

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike të shtunën në disa fshatra të Hasit të Prizrenit, raporton PrizrenPress 01.10.2022 Punime të domosdoshme për siguri të...

Lajmet e Fundit