17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Punëtorët e Komunës së Prizrenit, lexojnë portalet e Serbisë, qytetarët presin për shërbime

petroja-620x330Punëtorët e Drejtorisë për Ekonomi dhe Financa në Prizren, më shumë merren me zhvillimet politike në Serbi, se sa me detyrat dhe përgjegjësitë e punës që kanë në këtë dikaster.

Në këtë foto që na është dërguar nga një qytetar, shihet një zyrtar komunal duke lexuar portalin serb Kurir, ndërsa qytetarët që kishin vajtur për t’u ofruar shërbime prisnin që të “kryenin punë”, vetëm atëherë kur këta zyrtarë të kishin lexuar ngjarjet kryesore nga Serbia.Gjithashtu, shumë qytetarë na kanë informuar se nëpër zyre të kësaj drejtorie punëtorët shihen duke fjetur gjatë orarit të punës.

Se kush duhet të merret me këtë çështje pritet të shihet, ndërsa ky dikaster vijon të mbetët pa drejtor, sepse Mehmet Bytyç, për shkak të procesit gjyqësor që po zhvillohet ndaj tij, është suspenduar nga kryetari Muja në afat të pacaktuar./TV Prizreni/

Më Shumë

SBASHK i kundërpërgjigjët Kurtit: Nuk mbështetemi nga asnjë parti politike

Deklarimeve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për grevën në arsim, iu është kundërpërgjigjur SBASHK .   RTK, ka pyetur edhe përfaqësuesit e SBASHK-ut ne lidhje...

Çmimet e derivateve të naftës për sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës për 24...

Lajmet e Fundit