16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Ky është kabineti i kryeministrit Isa Mustafa

Isa Mustafa14-27Mustafa në një konferencë për media ka treguar të gjithë emrat.

Isa Mustafa ka thënë Vlora Dumoshi, do të jetë shefe e stafit. Besnik Berisha është këshilltar për çështje të drejtësisë, Burbuqe Thaçi shefe e protokollit, shef i zyrës për informim të kryeministrisë do të jetë Drilon Zogaj, ndërsa Valon Murtezaj është emëruar këshilltar për politikë të jashtme.

Qeveria Mustafa për dallim nga ajo e Thaçit do të ketë një zëdhënës, i cili do të emërohet së shpejti.

Mustafa ka thënë se edhe zëvendësministrat do ti emërojmë gjatë ditëve në vazhdim dhe se do të bëjë edhe nivelizimin e pagave në sektorin publik.

“Zvarritja ka të bëjë më gjetjen e emrave sa më efiqentë për punët që do të angazhohen”, ka treguar kryeministri.

“Do të bëhet nivelizimi i pagave në sektorin publik në bazë të punës që bëjnë njerëzit, përfshirë edhe ato në ndërmarrjet publike”, ka shtuar Mustafa.

Më Shumë

Kushaj nga Këshilli Grevist: Së shpejti do të njoftojmë për pezullim apo vazhdim të grevës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (SBASHK) është duke kërkuar mendimin e anëtarësisë për pezullimin e grevës në arsim, ndërsa lidhur me...

Rruga në Prizren që “lejon” lëvizjen me shpejtësi 30 dhe 40 km/h (foto)

Vendosja e shenjave të trafikut në rrugën Gjonaj – Zym në Prizren nuk është e zakonshme. Aty gjendet dy shenja, njëra shpejtësinë e lejuar 30...

Vdekja e turpit!

Lajmet e Fundit