21.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Rahovec, i digjet punëtoria e zdrukthëtarisë

Në rrugën“Mexhit Mustafa” në Rahovec, një person ka raportuar në Polici se punëtoria e tij e zdrukthëtarisë ishte kapluar nga zjarri.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësit policore, zjarrfikësit të cilët e kanë lokalizuar dhe shuar zjarrin, një njësit i KEDS-it, si dhe eksperti i zjarreve”.

“Si pasoj e zjarrit ishin shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar, rasti është duke u hetuar”, shkruan Policia.

Tahiri: Borrell dhe Lajçak duhet të japin dorëheqje

Ish-koordinatorja e Kosovës për dialog me Serbinë, Edita Tahiri ka thënë se Borrell dhe Lajçak duhet të japin dorëheqje pas sulmit në Banjskë të...

Moti sot me diell e vranësira, diku edhe shi e rrufe

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell, por edhe me vranësira të shpërndara. “Vranësirat vende-vende mund të sjellin shi dhe shkarkime rrufesh.Temperaturat minimale...

Lajmet e Fundit