16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Tre të arrestuar në Prizren, për drogë

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona në Prizren, pasi gjatë kontrollit të veturës së tyre janë gjetur 13.89 gramë drogë të llojit marihuanë.
Rasti ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Nëna mbretëreshë”, në ora 19.43.

Policia njofton se në momentin e ndalje vozitësi ka ikur nga vendi i ngjarjes duke i lënë tre pasagjeret në automjet, të cilët janë arrestuar.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit, personat e dyshuar lirohen në procedurë të rregullt, kurse i dyshuari i katërt-vozitësi është në kërkim policor. Vetura me tabela vendore është konfiskua nga policia.

Haradinaj: Kosova në NATO është zgjidhja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Kosova duhet të anëtarësohet në NATO, dhe se kjo sipas tij është...

E dashura shtatzënë e Neymarit, Bruna Biancardi thyen heshtjen pasi ai u pa i shoqëruar nga dy femra në një klub nate

E dashura shtatzënë e asit brazilian të futbollit Neymar ka thyer heshtjen e saj pasi së fundmi u shfaqën pamjet komprometuese të sulmuesit me...

Lajmet e Fundit