6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Rahovec, pesë granata dore dhe katër trombllona gjenden në një thes

Pesë granata dore dhe katër trombllona janë gjetur dje rreth orës 15:00 në rrugën “Bekim Isma” në Rahovec.

Rastin në Polici e ka raportuar një burrë i cili kishte vërejtur një thes në të cilin ishin disa mjete te dyshimta (granata dore).

Sipas njoftimit të PK-së në vendin e ngjarjes kanë dal njësitet policore, FSK-ja dhe një njësi e KFOR-it Austriak.

“Në mënyrë të sigurte nga vendi i ngjarjes janë tërhequr pesë granata dore dhe katër trombllona”, ka njoftuar PK.

Më Shumë

Kryeministri Kurti sot në interpelancë për situatën në vend

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti sot është ftuar në interpelancë për çështjen "Masat urgjente të Qeverisë së Republikës së Kosovës në raport...

Bëri disa postime në “Twitter”, Elonn Musk i bën të papriturën Kany West

Reperi i famshëm, Kanye West, ka njoftuar së fundmi mbështetjen e tij për Balenciaga-n pasi, shtëpia e modës u kritikua për fushatën e saj...

Lajmet e Fundit