-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Reagon djali i Isni Kilajt:S`mund të na marrin përjetë krenarinë për luftën

 

Pas arrestimit të ish-kryetarit të Komunës së Malishevës, Isni Kilaj me urdhër të Zyrës së Prokurorit të Dhomave të Specializuara, ka ardhur reagimi i djali i tij, Bekim Kilaj.

Ai përmes një postimi në ‘Facebook’ ka thënë se prangat në duart e babait të tij janë vazhdim i sakrificës për vendin.

“Po, mund ta ‘vizitojnë’ shtëpinë tonë, mund edhe të marrin me vete të Zotin e Shtëpisë, ashtu kryelartë e i buzëqeshur siç doli edhe sot. Por një gjë nuk mund të na marrin përjetë, KRENARINË tonë për luftën që ke bërë ti Bac bashkë me shokët t’u trima! Prangat në duart tua janë vazhdim i sakrificës për këtë vend! Ti, kurrë nuk ja ke kthyer supet vendit dhe shokëve t’u!”, ka shkruar djali i Isni Kilajt.

Ai tutje është shprehur i bindur se babai i tij do të dalë triumfues edhe kësaj radhe, si në gjitha betejat.

Më Shumë

Fitojnë Ballkani e Drita, barazon Prishtina

Ballkani e ka realizuar fitoren e radhës dhe e ka forcuar pozitën e parë në tabelë. Në ndeshjen e vlefshme për Javën e gjashtëmbëdhjetë suharekasit...

Një grua i vdiq vitin e parë të martesës, të dytën e rrëmbeu: Historia e Ismail Qemalit

Më 1864, siç shkruan edhe vetë, Ismail Qemali u martua me një grua nga Konica, e cila vdiq në vitin e parë të martesës,...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit