4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Reali ia plotëson dëshiron Ronaldos, ia bën pagën sa të Messit e Neymarit

Real Madridi raportohet se ka vendosur t’i ofrojë Cristiano Ronaldos pagë rreth 650 mijë eurosh për javë.

Gjatë pjesë së parë të sezonit, Ronaldo ka shënuar vetëm katër gola në La Ligë dhe emri i tij është përmendur për një kalim të mundshëm te Manchester Unitedi ose Paris Saint-Germaini.

Gjithsesi, sipas Corriere Dello Sport, Reali mbetet i vendosur për ta mbajtur Ronaldon në Bernabeun dhe është i gatshëm t’ia rrisë pagën në nivel të Lionel Messit e Neymarit.

32-vjeçari ka edhe katër vjet e gjysmë në kontratën aktuale, por Reali shpreson ta bindë të qëndrojë akoma në Spanjë.

Reali aktualisht është 14 pikë prapa liderit Barcelona në tabelën e La Ligës.

Më Shumë

Tërmeti në Indonezi, mes 252 të vdekurve edhe shumë fëmijë

Shumë fëmijë të vrarë kur shkollat e tyre u shembën janë në mesin e 252 të vdekurve pas një tërmeti që shkatërroi një qytet...

Murati për buxhetin: Janë një miliard euro të hyra më shumë me Qeverinë Kurti

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, në një konferencë për media ka folur për buxhetin për vitin 2023.   Ai ka thënë se janë një...

Lajmet e Fundit