15.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Rexhaj: Vetëvendosje! do të demokratizojë pushtetin në Prizren

Rexhaj me striukturaKandidati i Lëvizjes Vetëvendosje! për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj, vlerësoi se me fitoren e VV-së do të demokratizohet pushteti në këtë qytet.

“Synimi ynë në këto zgjedhje është fitimi i besimit të qytetarëve se ne duam dhe mund t’ia dalim të përfaqësojmë vullnetin dhe mbrojmë interesat e qytetarëve. Me Lëvizjen Vetëvendosje! brenda institucioneve do të demokratizohet pushteti dhe qytetari do ta ketë mundësinë të jetë pjesë e pandashme e tij”, tha Rexhaj në një takim që ka zhvilluar me strukturat e VV-së.

“Prandaj, ne do të angazhohemi për një mision, i cili i tejkalon dëshirën e marrjes së pushtetit. Ne do të angazhohemi që pushtetin t’ia kthejmë qytetarit. Ky është synimi ynë. Kjo është përpjekja jonë”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Në këto vende do të ketë sot ndërprerje të energjisë elektrike në Dragash

KEDS ka njoftuar se sot do të kryhen punime të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa vende nuk do...

Kuvendi miraton edhe marrëveshjen për banim social, PDK s’merr pjesë në votim

Kuvendi i Kosovës ka arritur të kalojë edhe marrëveshjen për banimin social adekuat. Kjo marrëveshje kaloi me 80 vota për, derisa në votim nuk...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit