13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Rrëzohet rrapi shekullor, dëmtohen 4 vetura

Rënia e një rrapi shekullor, dëmton 4 automjete. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, në periferi të qytetit të Fierit, në rrugën me drejtim qytetin bregdetar të Vlorës.

Rruga në të dyja anët e saj është me rrape shekullor. Një prej tyre ka rënë pranë disa makinave duke shkaktuar dëme tek 4 prej tyre.

Rrapi ka rënë gjatë orëve të para të mëngjesit duke bllokuar edhe rrugën. Policia e zjarrfikësit shkuan menjëherë në vendngjarje duke mundësuar lirimin e këtij aksi rrugor.

Rrapet e Fierit, të shpallur monumente natyre, vazhdojnë të jenë rrezik i përhershëm për shkak të vjetërsisë së tyre.

Më Shumë

Momenti kur Joshua dhe Franklini përplasen pas përfundimit, nuk u mjaftojnë 12 raunde (VIDEO)

Boksieri Anthony Joshua triumfoi ndaj Jermaine Franklin, në meçin e mbrëmjes së shtunës, ku u kthye të fitorja pas dy viteve. Britaniku fitoi me vendim...

Shtatë të vdekur nga një aksident në Gjermani

Të shtunën pasdite në Thuringen të Gjermanisë ka ndodhur një aksident. Nga ky aksident  kanë ndërruar jetë shtatë persona. Siç raporton MDR, duke cituar policinë,...

Enigmë

Lajmet e Fundit