6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Rrihen mes vete dy persona të dehur në Prizren

Dy persona  janë përfshirë në një përleshje fizike mes vete me ç’rast kanë pësuar lëndime trupore.

Ata kanë qenë të dehur .

Kërkuar ndihmë mjekësore në spital.

Ndërkohë lidhur me rastin është njoftuar edhe policia të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë arritur që të arrestojnë personat e dyshuar.

Dy burrat në stacion policor është dashur t’i nënshtrohen testit të alkoolit, mirëpo njëri nga të dyshuarit ka refuzuar që të kryejë atë, ndërsa i dyshuari tjetër ka rezultuar në gjendje të dehur.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarve t’u caktohet masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh dhe të njëjtit të hetohen nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Lëndim i lehtë trupor’.Gazeta Sinjali

Më Shumë

Ronaldo pranon ofertën e ekipit arab, paga e tij vjetore do të jetë mbi 200 milionë euro

Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo do të vazhdojë karrierën në Arabinë Saudite. “Daily Mail” ka raportuar të mërkurën se Ronaldo edhe zyrtarisht ka arritur marrëveshje...

Arrestohet një 82-vjeçar në Prizren për dhunë në familje

Policia e Kosovës ka arrestuar të enjten një 82-vjeçar në Prizren, nën dyshimin se ka kryer dhunë ndaj familjarëve të tij. Sipas njoftimit të Policisë,...

Moti për sot

Lajmet e Fundit