16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Rrustem Mustafa kërkon të mbyllen universitetet false edhe në Kosovë

RrustemMustafa–RemiDeputeti i PDK’së, Rrustem Mustafa i ka dhënë përkrahje mbylljes së universiteteve false në Shqipëri dhe në të njëjtën kohë ka kërkuar që i njëjti model të ndiqet edhe në Kosovë e Maqedoni.

Në një reagim të Facebook, Remi ka shkruar se Kosova, Shqipëria e Maqedonia duhet të marrin modelet e universiteteve të Europës.

Lexojeni të plotë reagimin e anëtarit të Kryesisë së PDK’së

Ambasadori Arvizu përkrah mbylljen e disa univerziteteve në Shqipëri, shkruante portali koha.net.
Jam i sigurt se kjo duhet të ndodhë në Tiranë, Prishtinë dhe Shkup. Në të gjitha univerzitetet tona na duhet MODEL europian,nga kombet e qytetëruara si: Hungaria,Austri apo Suedia…

Me mbështetje nga miqët e përhershëm si: Amerika, Gjermania dhe gjithë botës së qytetëruar.
Shqiptarët munden si KOMB të prodhojnë vlera të dobishme për botën e qytetëruar !!!

Peja mposht Golden Eagle Yllin me përmbysje dhe kalon në finale

Peja është skuadra që do të luajë me Trepçën në finalen e Superkupës së Kosovës në basketboll. Kjo pasi skuadra pejane të premtën ia ka...

E pazakontë në Greqi! Tufa e deleve ‘pushtojnë’ serën e mbjellë me hashash dhe konsumojnë 100 kg të lëndës narkotike

Një serë e mbjellë me kanabis në zonën Magnezia të Greqisë është ‘pushtuar’ nga një tufë delesh, të cilat kanë konsumuar rreth 100 kg...

Lajmet e Fundit