31.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Sali Berisha i humb zgjedhjet edhe në vendlindje

Ka përfunduar numërimi në 39 bashki të vendit, ndërsa është duke vazhduar në 22 të tjera.

Partia Socialiste (PS) ka triumfuar në 33 bashki: Kamëz, Vorë, Elbasan, Pustec, Kolonjë, Librazhd, Dropull, Tropojë, Roskovec, Libohovë, Rrogozhinë, Këlcyrë, Gramsh, Belsh, Përmet, Delvinë, Selenicë, Tepelenë, Peqin, Poliçan, Devoll, Lushnjë, Bulqizë, Mat, Klos, Korçë, Kuçovë, Sarandë, Patos, Dibër, Skrapar, Cërrik dhe Patos.

Ndërsa “Bashkë Fitojmë” ka fituar në gjashtë: bashki Pukë, Has, Himarë, Memaliaj, Mirditë, Fushë Arrëz.

Në vendlindjen e demokratit Sali Berisha, bashkinë e Tropojës ka triumfuar Partia Socialiste me Rexh Byberin, i cili ka marrë 5 126 vota, ndërsa Besnik Dushaj nga “Bashkë Fitojmë” ka marrë 4 876 vota.

Më Shumë

‘Bota ime’, Violetë Kukaj publikon imazhet me të bukura me fëmijët e saj

Këngëtarja e njohur kosovare, Violetë Kukaj është ndër këngëtaret më me zë në vend. Ajo tashmë është shumë aktive edhe me projekte të reja muzikore,...

Parashikimi i motit për sot, temperaturat shkojnë deri në 34 gradë celsius

Me diell dhe vranësira të shpërndara. Kështu do të mbajë moti gjatë ditës së mërkurë mbi Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, këto vranësira parashihen kryesisht...

Lajmet e Fundit