0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

SHBA, shuhet legjenda e soul-it Bobby Womack

Bobby WomackBobby Womack, këngëtari legjendar amerikan me ngjyrë i muzikës soul, ndërroi jetë sot në moshën 70-vjeçare. Shkaku i vdekjes së tij nuk është bërë ende publik, por këngëtari ishte i sëmurë me kancer si edhe vuante nga Alzheimeri, ndërkohë që kishte luftuar edhe kundër përdorimit të rregullt të drogës.

I lindur në Cleveland, Ohio, në një familje muzikantësh, Womack filloi karrierën muzikore gjatë viteve ’50 të shekullit të kaluar me vëllezërit e tij duke krijuar grupin ‘’The Womack brothers’’ dhe më pas grupin ‘’The Valentinos’’.

Në 1964-n debutimi si solist shënoi edhe suksesin e tij të menjëhershëm. Womack ka shkruar edhe këngë R&B mes të cilave “It’s all Over Now”, kënduar nga ‘’Rolling Stones’’.

Më Shumë

Ultrasit e Romës kërcënojnë Zaniolo-n te shtëpia e tij, futbollisti thërret policinë

Një grup ultras i tifozëve të Romës kanë shkuar për ta kërcënuar Nicolo Zaniolo-n te shtëpia e tij në zonën Casal Palocco, duke e...

Suhareka në pulla postare të Kosovës

Sot, Filatelia e Postës së Kosovës, lëshoi në qarkullim të rregullt emisionin e pullave postare “Qytetet e Kosovës-Suhareka”, me pamjet e bukura të këtij...

Lajmet e Fundit