17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Shiu i rrëmbyeshëm shkakton çarje të thellë të tokës në Nagac të Rahovecit

Reshjet e mëdha të shiut që ka rënë në Rahovec dhe fshatrat përreth kanë shkaktuar çarjen e rrugëve dhe tokës.

Faqja lokale RahoPress ka publikuar fotografi nga fshati Nagac i Rahovecit, ku rrugët janë çarë në masë të madhe nga shiu i rrëmbyeshëm.

Reshjet e shiut kanë përmbytur pjesë të qytetit të Gjakovës, Rahovecit, Pejës e Rogovës së Hasit.

Më Shumë

Ish-drejtori i CIA-s: SHBA-të dhe aleatët do të shkatërronin trupat ruse dhe do të fundosnin flotën e saj të Detit të Zi – nëse...

Një ish-drejtor i CIA-s paralajmëroi se SHBA-ja dhe aleatët e NATO-s do të shkatërronin forcat ruse nëse presidenti rus Vladimir Putin përdor armë bërthamore...

Drejtoresha e Arsimit në Prizren mbanë sot konferencë për media

Drejtoresha e Arsimit në Prizren, Luljeta Veselaj-Gutaj, mbanë sot konferencë për media. Konferenca mbahet në orën 15:30, në Drejtorinë Komunale të Arsimit në Prizren. Konferenca mbahet...

Lajmet e Fundit