20.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Shokët e Lavdrim Muhaxherit thonë se masakruan vetëm sot 1700 shiitë (Foto +18)

ISIS-XhihadistetNë faqet e xhihadit në internet po jepet lajmi që vetëm sot, dita e dytë e festës së Fitër Bajramit, organizata terroriste Shteti Islam i Irakut dhe Shamit (ISIS) ka vrarë 1700 shiitë.

Fotografit e tmerrshme të publikuara nga vetë xhihadistët, shokë të kosovarit Lavdrim Muhaxhiri që sot u publikua duke prerë në qafë një fëmijë të lidhur, janë publikuar gjithandej, raporton Express.

Ato po shpërndahen si arritje e xhihadit, derisa përfaqësojnë skena vrasjeje në tokë dhe afër lumenjve, me armë zjarri e me prerje në fyt.

ISIS-Xhihadistet1ISIS-Xhihadistet2

Më Shumë

Kurti: Pala serbe po i ik nënshkrimit të marrëveshjes

Kryeministri Albin Kurti ka konfirmuar se sot në Ohër është arritur marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mbi ankesin e marrëveshjes mbi propozimin evropian.   Megjithatë i...

Olta ‘ngacmon’ Kiarën: Luizi dëshiron fëmijë sapo të dilni ndërsa ti ke karrierën para, çfarë do të bësh

Nominimi këtë javë në Big Brother VIP Albania është më i ngushtë mes banorëve se herët të tjera. Këtë herë janë vetëm dy të nominuara,...

Lajmet e Fundit