5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Shoqata e Invalidëve në Suharekë reagojnë për rritjen e çmimeve, kërkojnë rritjen e pensioneve

Kryetari i shoqatës së invalidëve dhe pensionistëve në Suharekë, Rrahim Buzhala, ka reaguar lidhur me rritjen e çmimeve që ka ndodhur në Kosovë në ditët e fundit.

“Nuk kemi mundësi me pensionin që marrim të blejmë barna, ushqime, sidomos me rritjen e çmimeve që ka ndodhur në ditët e fundit”, ka thënë Buzhala.

Ai ka kërkuar nga qeveria që të shohin dhe kërkesat e tyre, për rritjen e pensionit pas rritjes së çmimeve.

Më Shumë

Gërxhaliu: Kosova po rrëshqet në shtet social, Qeveria s’duhet të jetë selektive

Njohësi i çështjeve ekonomike, Safet Gërxhaliu, ka ngritur shqetësimin duke thënë se si është e mundur që sektori privat që e mbush buxhetin e...

Deputetja shqiptare në Kroaci reagon ndaj presidentit kroat lidhur me Kosovën

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, ka reaguar pas deklaratave jo-diplomatike të presidentit kroat Zoran Millanoviq. Deputetja Ermina Lekaj Prljaskaj në një postim në Facebook,...

Lajmet e Fundit