1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Shqipëria e para në grupin E

Shqipëria e ka përfunduar kampanjën kualifikuese për në “EURO 2024”.

Kombëtarja “Kuq e Zi”, përveç që është kualifikuar, është edhe kryesuese e grupit E.

Skuadra e Sylvinhos, ndeshjen e fundit e pati në “Air Albania” kundër Ishujve Faroe, duke barazuar pa gola, 0:0.

Shqipëria në vendin e parë arriti që t’i grumbullojë 15 pikë.

Ajo e la prapa Çekinë me po aq pikë, por me golaverazh më të dobët.

Nga grupi E, shkojnë Shqipëria dhe Çekia.

Grupi E

Më Shumë

Mbahet punëtoria për hartimin e planit të punës për Kuvendin e Komunës së Rahovecit

Të martën është mbajtur punëtoria “Hartimi i planit të punës për Kuvendin e Komunës së Rahovecit për vitin 2024”, që parashihet me kornizën ligjore...

Politikani italian kundër Juventus-it: Kanë vjedhur për 50 vjet

Shpesh është e vështirë të dallosh gjuhën e politikës nga ajo e futbollit. Dhe ditët e fundit mesazhet duket se i drejtohen veçanërisht Juventus-it,...

Lajmet e Fundit