14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Shtatorja e Ibrahim Rugovës do të ngrihet në Tiranë

shtatorja e rugovesIdriz Balani është skulptori që i është besuar realizimi i shtatores së Ibrahim Rugovës, që do të ngrihet në Tiranë

Presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugovës do ti ngrihet shtatorja në kryeqytetin e Shqipërisë. Tashmë është vendosur edhe skulptori i kësaj vepre, dhe sipas njoftimit të kryebashkiakut të Tiranës, Lulzim Basha, skulptori i kësaj vepre është përzgjedhur të jetë, Idriz Balani.

“Ne Tirane do te ngrihet shtatorja e Ibrahim Rugoves, veper e skulptorit, Idriz Balani e cila do te perjetesoje mirenjohjen e kryeqytetasve dhe mbarekombit per vepren e tij te pavdekshme”, ka shkruar Basha lidhur me këtë vendim./KultPlus.com

Më Shumë

Ylli mposhtet thellë nga Benfica në Ligën e Kampionëve

Kampioni i Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli është mposhtur bindshëm nga ekipi portugez, Benfica me rezultat 92:67. Ndeshja e zhvilluar në Portugali nisi mirë...

Tre gjigandët e Serie A në garë për Kante

N’Golo Kante është në vitin e fundit të kontratës me Chelsea-n. Mesfushori francez pritet të largohet në fund të sezonit dhe tre klubet nga...

Lajmet e Fundit