18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Nesër Prizreni falënderon Gjermaninë

Kujtim Gashi Në pëkujdesjen e kryetarit Ramadan Muja,nesër  do të organizohet një ceremoni falënderuese “Faleminderit Gjermani”. Sipas Kryesuesit të Kuvendit të Prizrenit, Kujtim Gashi, një organizim i tillë ‘ka për qëllim që të shprehim mirënjohje tona më të thella për shtetin gjerman i cili na ka ndihmuar në kohë më të vështira, dhe të njëjtën gjë po e bën edhe tani pas çirimit të Kosovës’.

Kryesuesi Gashi, tha se nuk do të lëmë anash përveç ambasadës që të falënderojmë edhe organizata të ndryshme nga Gjermania të cilat në mënyra të ndryshme janë të pranishme në Prizren duke ndihmuar në mënyra të ndryshme.

Kryesuesi Gashi, tha më tej se ky aktivitet pritet në të ardhmen të jetë tradicional, ndërsa nesër në ambientët e “ Shtepisë së Bardhë” përveç fjalimeve, do të shfaqet edhe një program artistik si dhe do të shtrohet një koktej për mysafirët e ftuar. Ceremonia “ Faleminderit Gjermani” fillon në ora 13:00./TV Prizreni/

Më Shumë

Apeli e kthen në rigjykim rastin e ish-rektorit të Universitetit të Prizrenit, Ramë Vataj

Gjykata e Apelit e ka anuluar vendimin e Gjykatës Themelore në Prizren, duke e kthyer në rigjykim rastin ndaj ish-rektorit të Universiteti të Prizrenit...

Çmimi i derivateve për 24 orët e fundit

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë publikoi dje çmimet tavan për derivatet e naftës. Çmimet maksimale janë si në vijim: 1.60 euro për Litër, për produktin...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit