13.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Sot iu dolën paratë nga Pako Emergjente këtyre kategorive, qiratë javën tjetër

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka bërë të ditur se cilave kategori sot iu kanë dalë paratë në xhirollogaritë e tyre, nga Pako Fiskale Emeergjente.

Sipas saj, javën e ardhshme pritët të dalin pagesat e qirasë për biznese.

Shkrimi i plotë:

Të nderuar qytetarë,

Ju informoj se sot kemi ekzekutuar këto pagesa:

Masa 7 (100 Euro per punëtoret e rrezikuar): Pagesa për 14,838 përfitues individual, në shumë totale prej 1,288,656.00 euro, prej të cilave: 14, 604 nga një pagesë (85.5€), në shume totale 1,248,642.00€ dhe

234 përfitues nga dy pagesa (2*171.00€), në shumë totale 40,014.00€.

Në ditët në vazhdim dalin pagesat e qirasë për biznese.

Faleminderit për durimin!

Më Shumë

Lajmet e Fundit