15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Sot në orën 15:00 rishikohen masat anti-Covid në Kosovë

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, pas një takimi me krerët e institucioneve shëndetësore ka treguar që në mbledhjen e ditës së sotme pritet të rishikohen masat në fuqi dhe të vendoset për pushimin pranverorë në të gjitha nivelet e arsimit, shkruan Express.

Hoti përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka bërë të ditur se sot në ora 15:00 do të mblidhet Komiteti Anti COVID-19, kur edhe pritet të merret vendimi për pushimin pranveror në të gjitha nivelet e arsimit në Kosovë dhe të rishikohen masat në fuqi.

Ndërsa, Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka propozuar që të ketë një javë pushim në institucionet arsimore nga data 22 mars, për shkak të rritjes së numrit të përgjithshëm të infektuarve me COVID-19.

Më Shumë

SHBA-ja me “sanksione” Kosovës: S’ka ndihmë me shtetet mosnjohëse, përjashtim nga Defender Europe

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, u ka thënë përfaqësuesve të disa medieve kosovare, se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ”duhet ta kuptojë se...

Mona Liza

Enver Sulaj Një pikë ngjyrë më shumë në buzë S’të bën të lumtur As shiu s’ta fshin ngjyrën e lotit. Herë të mungon buzëqeshja Herë pikëllimi, Mona Lizë. Maj, 2023

Lajmet e Fundit