11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Sot nisin tri nga pesë ligat kryesore

Pritjes i erdhi fundi, pasi sot do të nis liga më e fortë e futbollit në planet Premier League.

Sezoni 2022-2023 i Premier League do të startojë me ndeshjen Crystal Palace-Arsenal.

Kampioni në fuqi Manchester City, i cili fitoi kampionatin për herë të dytë radhazi dhe titullin e gjashtë të EPL që nga viti 2012, hap sezonin dy ditë më vonë kur viziton stadiumin e Londrës për t’u përballur me West Ham.

Nga top pesë ligat kryesore, përveç ligës angleze, këtë vikend do të startojë edhe Bundesliga dhe Ligue 1.

Kampioni, Bayern Munich mbrojtjen e titullit do ta fillojë ta mbrojë ndaj Eintracht Frankfurtit.

Derisa liga franceze do të nis me përballjen Lyon-Ajaccio.

Më Shumë

Kurti nënshkruan marrëveshje prej 400 milionë eurosh me BERZH-in

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nënshkruar një marrëveshje me presidenten e BERZH-it, Odile Renaud Basso. Kurti në platformën X ka bërë të ditur se ky...

Prizren, 7 aktakuza kundër  11 personave

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur  7 aktakuza kundër  11 personave. Dy aktakuza kundër 6 personave për veprat penale “Sulmi”...

Lajmet e Fundit