8.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Sot zhvillohen dy ndeshje në Superligën e basketbollit

Sot zhvillohen dy përballje interesante në Superligën e Basketbollit kosovar. Ndeshjet janë të vlefshme për javën e 17-të të PrinceCaffe Superligës.

Ndeshja e parë e ditës zhvillohet në palestrën ”Shani Nushi” në Gjakovë, aty ku Vëllaznimi do të jetë nikoqire e Proton Cable Prizrenit.

Kuqezinjtë janë vendin e pestë me shtatë fitore e nëntë humbje, kurse prizrenasit kanë pesë fitore e 11 humbje.

Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 17:00 Ndeshja tjetër e ditës së sotme luhet mes Istogut dhe Bashkimit.

Më Shumë

Mësuesja nga Suhareka paralajmëron kthimin në Kosovë pas një periudhe në Gjermani

Mësuesja e shkollës “Dëshmorët e Greikocit” në Suharekë, Qëndresa Çelaj, e cila para Vitit të Ri la procesin mësimor e bashkë me dy fëmijët...

182 vite nga lindja e shkrimtarit gjerman, Karl May-t

Karl Friedrich May (25 shkurt 1842 – 30 mars 1912) ishte një shkrimtar gjerman. Karl May lindi më 25 shkurt 1842, në një familjeje tejet të varfër, nga një...

Lajmet e Fundit