10.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Suhareka e gatshme për festën e mërgimtarëve

Makolli-Kuqi-suharekeKëshilli Organizativ për manifestimin e Festës së mërgimtarëve “Diafesti 2013” ka bërë të gjitha përgatitjet e duhura për të pritur sa më mirë bashkëatdhetarët tanë që gjenden në diasporë.

Në kuadër të kësaj, Drejtoria e mërgatës do të organizojë një sërë aktivitetesh kulturore e sportive si dhe festën tashmë tradicionale “Festari 2013” e cila do të organizohet me 2 dhe 3 gusht.

Ky manifestim kulturor do të organizohet nën patronatin e kryetarit të komunës së Suharekës Blerim Kuçi dhe do të mbështetet edhe nga Ministria e Diasporës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kujtimi im për Enverin e Kosovës

Blerim Latifi Kam qenë vetëm gjashtë vjeç, por kujtesa fotografike e atyre ditëve vazhdon të mbetet ende shumë e gjallë tek unë. Në shtëpinë tonë...

Tre ndeshje interesante luhen sot në Superligë, sytë te Ballkani dhe Drita

Tre ndeshje interesante do të zhvillohen sot, në kuadër të xhiros së 29-të në Superligën e Kosovës në futboll. Sfida kryesore e ditës së shtune...

Lajmet e Fundit